Haft Komputerowy

Czym jest haft komputerowy?

Haft komputerowy to klasyczna, a zarazem najszlachetniejsza metoda znakowania odzieży. Polega ona na wyszyciu Twojego logo przy użyciu wytrzymałych nici przez sterowaną komputerowo hafciarkę, która zastąpiła rękodzieło. W DiscoverPolska.pl możemy wyhaftować dowolny wzór na dowolnym materiale, dzięki czemu stworzymy dla Ciebie wyjątkową odzież firmową. Haft komputerowy razem z elastomerem to najtrwalsza metoda znakowania odzieży.

Kiedy najczęściej stosujemy haft komputerowy?

  • Czapki z daszkiem – w przypadku czapek możemy wykonać nadruk lub haft. Decydując się na czapkę z daszkiem z haftem, warto postawić na czapkę 5 panelową – umożliwi nam to wykonać schludny haft na froncie.
  • Polary  – znakowanie dla polarów możliwe jest tylko na 3 sposoby:

                           elastomer, naszywka oraz haft, który wykorzystywany jest najczęściej ze względu na dobrą cenę.

  • Koszulki polo oraz koszule biznesowe – haft dla tych produktów podnosi ich elegancję, wybierając odzież biznesową lub na targi postaw na haft komputerowy.

Typy haftu komputerowego

Na pierwszy rzut oka haft komputerowy nie wygląda na skomplikowaną metodę znakowania odzieży, jednak samą jego technikę możemy podzielić na 3 rodzaje.

Haft pośredni – można porównać do naszywki gdyż na kawałku materiału haftujemy logo, żeby następnie przyszyć je do odzieży.

Haft bezpośredni – najczęstszy wybór klientów, który polega na bezpośrednim użyciu hafciarek na odzieży.

Haft 3D – najbardziej luksusowa odmiana znakowania z grupy haftów. Ten typ haftowania polega na podłożeniu gąbeczki pod nici w celu uwypuklenia logo W tym przypadku wykonanie skomplikowanych projektów z drobnymi szczegółami jest trudne do osiągnięcia.


Co może być nośnikiem haftu?

Nośnik to nic innego jak produkt, na którym wykonamy haft. Czasem zdarza się, że mimo plusów haftu odradzamy go klientom w konkretnych przypadkach i zastępujemy nadrukiem np. w przypadku czapek zimowych z logo proponujemy nie robić haftu na czole.

Haft komputerowy na koszulkach polo – popularne „polówki”,  a także koszule biznesowe często pełnią funkcję reprezentatywną, więc zastosowanie haftu komputerowego z nićmi o metalicznym odcieniu doda kunsztu Twojej odzieży. Umieszczenie haftu na kołnierzyku lub piersi zwiększa widoczność i prestiż Twoich pracowników.

Haft na wiatrówkach oraz kamizelkach  – w przypadku materiałów cieńszych od koszulki, haft komputerowy może okazać się zabójczy – materiał może zostać potargany przez hafciarki. W takich przypadkach zalecamy wykonanie nadruków.

Haft na odzieży roboczej – dzięki swojej trwałości haft komputerowy wytrzymuje ekstremalne warunki użytkowania i pielęgnacji. Nie blaknie, nie rwie się, nie odbarwia się od chemii piorącej. Haft komputerowy dotrzymuje kroku odzieży roboczej – jest wytrzymały.

Nylon – odzież wykończona powłoką nylonową, jest wodoodporna jednak mimo tej właściwości, klej wykorzystywany do wykonania nadruków po prostu słabo absorbuje się do nośników. Taka sytuacja może skutkować odklejeniem się logo w krótkim czasie. Na produktach tego typu zalecamy wykonanie właśnie haftu komputerowego.


Wytrzymałość haftu komputerowego

Odporność haftu na pranie, ścieranie czy blaknięcie pozwala stwierdzić, że haft to jedna z najtrwalszych metod zdobienia odzieży. Sam haft jest praktycznie niezniszczalny, jednak jego nośnik tzn. odzież na której jest umieszczony w wyniku nieprawidłowej pielęgnacji może ulec obkurczeniu wokół haftu.


Czy warto zdecydować się na haft komputerowy?

Ta metoda znakowania obok elastomeru bez dwóch zdań należy do najbardziej prestiżowych metod znakowania odzieży. Połączenie tej techniki z eleganckimi nićmi lub rozszerzenie jej do formatu haftu 3D zadowoli nawet największych koneserów. Sam proces haftowania odbywa się bez ingerencji człowieka, dzięki temu jest szybki i bardzo dokładny. Chcąc podnieść widoczność i renomę powinieneś wziąć pod uwagę właśnie haft komputerowy.

Zalety haftu:                                                           Wady haftu:

  • najtrwalsza metoda znakowania                                                 Nieopłacalny przy małych ilościach
  • haft nie kruszy się, nie rwie się ani nie blaknie                        Trudny projekt może zostać uproszczony
  • niski koszt przy dużej ilości
  • jednorazowy koszt programu hafciarskiego